Vyspěte se během chrápání!

Každou noc nemůžete usnout, budíte se kvůli hlasitému chrápání svého partnera nebo si naopak stěžuje partner na vaše chrápání? Mnoho párů řeší situaci velmi smutně. Přestanou sdílet společné lože, což značně ohrožuje jejich vztah! Nepříjemnou situaci můžete řešit lépe. Poradíme vám, jak klidně a spokojeně spát vede sebe na věky věků.

Jedna postel, jedno tělo, jedna duše

Manželská postel neslouží pouze k milostnému aktu. Pár se v ní v tichosti objímá nebo si s oblibou povídá. Věděli jste, že při tělesném doteku se vyplavuje hormon lásky oxitocin? Rádci vztahů a psychologové tvrdí, že několik objetí během dne zlepší a utuží dosavadní partnerský vztah.

Vyspíte se kvalitně jedině sami a v jiné místnosti? Vyhovuje-li oddělené lože oběma partnerům, pak je i tato možnost zcela v pořádku. I přesto se neokrádejte o společné chvilky v jedné posteli. Přiviňte se alespoň na malou chvíli, než se vydáte skutečně spát. Chrápání ovšem umí bohužel zmařit partnerovo poklidné spaní a dochází tak velmi často k zmiňovanému problému oddělených postelí.

"Nechrápači", vyzkoušejte

  • Předběhněte

Vydobyjte si právo "prvního spáče"! Domluvte se s partnerem, že si spolu lehnete do postele a partner vydrží, než se vám podaří usnout. Může si v posteli krátit čas například čtením knihy a vy v tichosti a spokojenosti usínat.

  • Špunty do uší

Stará, dobrá, známá klasika.Právem zmiňovaná! Mnoha jedincům se osvědčila a pomohla vyřešit problém bezesných nocí.

  • Překulte

Člověk obvykle nejvíce chrápe v poloze na zádech, kdy se mu zcela uvolní dýchací cesty. Podeberte partnera pod ramenem a přetočte na bok, chrápání by mělo ustat nebo přinejmenším ubrat na hlasitosti.

Chrápači, řeště!

  • Změňte životní styl!

Kouříte? Jste obézní? Pijete alkohol? Nezdravý životní styl je obvyklým důsledek chrápání. Tučný krček zmenší objemový prostor dýchací trubici a vzduch se pak obtížněji dostává ven. U kuřákových oslabených plic je to velmi podobné. Zdravější životní styl byste ovšem měli dodržovat nejen kvůli chrápání!

  • Uklízejte!

Utírání prachu, častější výměna ložního prádla, vytírání podlahy či vysávání koberce. Všechny části běžného úklidu jsou pro zamezení chrápání velmi důležité! Mikroorganismy a škodlivé alergeny nutí chrápajícího pomáhat si otevřenými ústy, protože dochází k ucpávání horních dýchacích cest.

Uklízejte své hnízdečko lásky každý den před spaním a pozorujte, zda se situace po nějaké době nezlepší.

  • Pečujte o sebe!

Chrápání nastává kvůli problémům horních cest dýchacích. Snažte se je udržet dostatečně široké. Výrazně můžete situaci ovlivnit a vyřešit pomoci výplachu nosu slanou vodou. Zbaví vás nejen chrápání, ale i rýmy a výrazně zlepší chuť a čich. Další pomocnou metodou může být horká sprcha a inhalace soli.