5 základních potřeb pro pohodlný spánek

Trávíte noci převalováním a hledáním pohodlné polohy? Možná není problém ve vás, ale ve vaší matraci nebo v polštáři. Podívejte se, co všechno si můžete pořídit pro zlepšení spánku.

Kvalitní postel a rošt

Levná a nestabilní postel vás může v noci pěkně potrápit. Určitě znáte ty nepříjemné vrzající zvuky, které vás probouzí při každém otočení. Proto postel nevybírejte pouze podle vzhledu. Zajímejte se i o její konstrukci. I kvalitní čalouněné postele mívají rám vyrobený z masivního dřeva. Díky robustní konstrukci postelí Slumberland a jejich osazení kováním Vario-Fix si můžete nastavit i výšku lehací plochy podle Vaši výšky a preferencí. 
Rošt slouží jako podložka pod matraci. Ve většině případů by být z lamel, aby matrace zůstala prodyšná. Pokud trávíte hodně času v posteli, pořiďte si pohodlný polohovatelný rošt. Ten zajistí zdravou polohu vaší páteře například při čtení, a zároveň dokáže ulevit vašim unaveným nohám. Existují však i matrace, pro které lamelový rošt a polohovací rošt vhodný není. Vybírejte proto rošt s ohledem na matraci.

 calounena postel

Moderní matrace

Matrace je nejdůležitější součást postele – vždyť na ní trávíte přibližně třetinu každého dne. Investujte do své matrace a zaměřte se na její ortopedické vlastnosti. Každý materiál, ze kterého se moderní matrace vyrábí má svá specifika, vyčleňte si proto na výběr vhodné matrace čas. Váš spánek pak bude zdravý a pohodlný.

 kvalitni matrace

Anatomický polštář

Nezapomínejte na krční páteř. Už proto, že je to v dnešní době jedna z nejvíce namáhaných částí těla. Na anatomickém polštáři bude páteř v přirozené poloze, všechny okolní svaly si tedy budou moci odpočinout, a ráno vás už za krkem bolet nebude.

 anatomicky polstar

Antialergická přikrývka

Velké duchny po babičce sice mají své kouzlo, ale obvykle jsou plné prachu, vlhkosti a roztočů. Zahřát vás díky vzduchovým komorám dokáže i tenká a lehká prošívaná přikrývka. Moderní přikrývky jsou navíc vyrobeny z prodyšných materiálů, které nedovolují vzniku alergenů.

 polstar prikryvka

Příjemné povlečení

Zvolte takové ložní povlečení, které vám bude především příjemné na dotek. Oblíbený je satén nebo kvalitní bavlna. Vyberte si uklidňující pastelové barvy, bude se vám lépe usínat.
Takto vybavená ložnice bude mít jen jednu nevýhodu – za žádnou cenu se vám z ní ráno nebude chtít. O to raději se ale do ní budete každý večer vracet.

povleceni