5 základních potřeb pro pohodlný spánek

Trávíte noci převalováním a hledáním pohodlné polohy? Možná není problém ve vás, ale ve vaší matraci nebo v polštáři. Podívejte se, co všechno si můžete pořídit pro zlepšení spánku.

Kvalitní postel a rošt

Levná a nestabilní postel vás může v noci pěkně potrápit. Určitě znáte ty nepříjemné vrzající zvuky, které vás probouzí při každém otočení. Kvalitní postele bývají vyrobeny z masivního dřeva, vyzkoušejte například postel z masivního buku.
Rošt slouží jako podložka pod matraci. Měl by být z lamel, aby matrace zůstala prodyšná. Pokud trávíte hodně času v posteli, pořiďte si pohodlný polohovatelný rošt. Ten zajistí zdravou polohu vaší páteře například při čtení, a zároveň dokáže ulevit vašim unaveným nohám.

Moderní matrace

Matrace je nejdůležitější součást postele – vždyť na ní trávíte přibližně třetinu každého dne.
Investujte do matrace z líné pěny, která má vynikající anatomické vlastnosti. Líná pěna se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla, vaše páteř proto zůstane ve vodorovné poloze. Váš spánek tedy bude zdravý a pohodlný.

Anatomický polštář

Nezapomínejte na krční páteř. Už proto, že je to v dnešní době jedna z nejvíce namáhaných částí těla. Na anatomickém polštáři bude v přirozené poloze, všechny okolní svaly si tedy budou moci odpočinout, a ráno vás už za krkem bolet nebude.

Antialergická přikrývka

Velké duchny po babičce sice mají své kouzlo, ale obvykle jsou plné prachu, vlhkosti a roztočů.
Zahřát vás díky vzduchovým komorám dokáže i tenká a lehká prošívaná přikrývka. Moderní přikrývky jsou navíc vyrobeny z prodyšných materiálů, které nedovolují vznik alergenů.

Příjemné povlečení

Zvolte takové ložní prádlo, které vám bude především příjemné na dotek. Oblíbený je satén nebo kvalitní bavlna. Vyberte si uklidňující barvu, jako je zelená nebo modrá, bude se vám lépe usínat.
Tak vybavená ložnice bude mít jen jednu nevýhodu – za žádnou cenu se vám z ní ráno nebude chtít. O to raději se ale do ní budete každý večer vracet.