Materiály matrací Slumberland

Materiály matrací Slumberland

Kvalitní řemeslné zpracování

Kolekce Slumberland představuje vyladěné propojení řemeslného zpracování a špičkových technologií a materiálů.

Matrace byly navrženy tak, aby co nejlépe reprezentovaly britskou výrobní tradici, pro kterou je tolik charakteristická vizuální přitažlivost a propracované detaily. Boční úchyty, látky a jejich profesionální dílenské zpracování odrážejí ducha britské tradice.

Všechny materiály byly vybírány s maximální péčí, aby poskytly ergonomicky správnou a jemnou podporu Vašemu tělu.

Zaoblené linie prošití potahů jsou charakteristickým rysem této kolekce. Zdůrazňují dokonalost tradičního ručního zpracování potahů.


Materialy_SlumberlandPružiny

Uvnitř matrací Slumberland najdete ty nejkvalitnější taštičkové pružiny. Jedná se o systém nezávislých pružin, kdy každá z nich je samostatně uložena v taštičce z prodyšného materiálu.

Obal chrání každou pružinu a umožňuje ji individuálně reagovat na pohyb těla. Tento systém umožňuje okamžité přizpůsobování změnám polohy a pomáhá tím optimalizovat rozložení hmotnosti.

Matrace Ascott využívá inovativní technologii Pocket Inside. Jedná se o unikátní systém „pružina v pružině“ střídavě umístěnými vedle sebe. Systém Pocket Inside nabízí unikátní podporu páteře díky postupnému odpružení zatížení a ergonomicky dokonalou relaxační polohu pro Vaše tělo.

 

Materialy_SlumberlandKoňské žíně

Koňská žíně je vzácné přírodní vlákno, přirozeně velmi odolné s působivými hygroskopickými vlastnostmi. Díky své duté struktuře dokonale pracuje s přebytečnou vlhkostí, což zaručuje komfortní mikroklima a prevenci vzniku revmatických poruch.

Modely Dover a Ascott mají ve své konstrukci vrstvu žíní lisovanou se 100% přírodním latexem. Speciální zpracování zajišťuje neměnné vlastnosti těchto vláken po celou dobu užívání. Zaručí tak správné větrání a dlouhou životnost výrobku.

Díky přirozené flexibilitě tato vrstva dokonale kopíruje pohyb jednotlivých pružin a zajišťuje tak maximální pohodlí.

 

Latex

Přírodní latex, použitý při výrobě latexových komponentů, pochází z vybraných kontrolovaných plantáží tropického kaučuku „Hevea Brasiliensis“. Tento materiál je šetrný k životnímu prostředí, pružný a prodyšný.

 

Pulzní latexová pěna

Pulzní latex je inovativní latexová pěna získaná revoluční technologií SonoCore. Tato technologie zajistí naprosto homogenní strukturu, vyvážené mikroklima a optimální regulaci vlhkosti. Obsahuje 50 % přírodního latexu. Pěna má nepřekonatelnou pevnost v tahu a nebývalou trvanlivost. Patentovaný proces výroby SonoCore představuje oproti konvenčním metodám mnohonásobně menší energetickou náročnost a je šetrný k životnímu prostředí.


Latex

Latex patří k nejtrvanlivějším materiálům, které se při výrobě matrací používají. Použití 60 % přírodního latexu zajistí jedinečnou pružnost pro osvěžující a revitalizující spánek. Dokonale podpírá tělo v jakékoli poloze.

                              

Latexová pěna

Směs umělého a přírodního latexu (20 %) nabízí absolutní a nezaměnitelné pohodlí a výjimečné ergonomické vlastnosti. Tato pěna je prodyšná, hypoalergenní a přirozeně vytváří bariéru proti šíření bakterií a roztočů.