Udělejte v létě radost sobě i své ložnici

Léto udeřilo v plné síle a je to znát na kvalitě našeho spánku. Potíme se, nemůžeme usnout, ráno nás budí slunce. Chcete se v noci přestat trápit? Sepsali jsme tři jednoduché tipy pro vás i vaši ložnici. Když se jimi budete řídit, určitě se budete do postele opět těšit.

Letní negližé

  • Pro vás: Pyžamo

Jaké je nejlepší pyžamo na léto? Žádné! Nesnesete-li ale pocit, že byste měli usínat nazí, šáhněte po prodyšném kombiné z přírodních materiálů.

Dámy ocení saténové noční košilky, pánové pak volnější spodní prádlo. Určitě se vyvarujte těsnému spodnímu prádlu! Přehřátí intimních partií může způsobit řadu zdravotních problémů, v nejhorším také nepříznivě ovlivnit plodnost.

  • Pro ložnici: Peřiny

Z ložnice vystěhujte poctivé péřové duchny, s radostí je vytáhnete opět až s nastávající zimou. Nyní na řadu přicházejí termoregulační přikrývky z přírodních materiálů, které vám zaručí, že se vyspíte dobře i v létě. Doporučujeme hebké materiály, satén či len vás jistě nezklamou!

Tma tmoucí

  • Pro vás: Škraboška

Škraboška na očích vám zaručí bezstarostné snění a ušetří vás předčasného a zákeřného probuzení ranním sluníčkem. Je zároveň velmi praktickým pomocníkem na dlouhé cesty na dovolenou.

  • Pro ložnici: Závěsy

Chrání vaše okna jen tenké a průsvitné záclonky bez žaluzií? Během dne tak ložnici zbytečně vystavujete přímému slunci a přehříváte ji.

Pořiďte si bytelné závěsy, které pokoj před teplem ochrání! Čas od času je vyperte a pověste nazpět ještě vlhké, v ložnici se rázem příjemně zchladí vzduch.

Chladící doplňky

  • Pro vás: Termoska

Před usnutím vám skvěle poslouží termofor. Nalijte do láhve studenou vodu a pár minut ji přikládejte na jednotlivé citlivé partie. Postupným ochlazováním snížíte svou tělesnou teplotu a bude se vám daleko lépe usínat.

  • Pro ložnici: Bílé doplňky

Nemáte vymalovanou ložnici na bílo? Škoda! Ložnice v bílém je romantická a svěží a dokáže v létě místnost ochladit až o několik stupňů Celsia. Samozřejmě vás nenutíme ložnici kompletně vymalovat, stačí i několik šikovných doplňků v bílé barvě.

Povlečení, polštářky, stůl, skříně, komody. Jakýkoliv bílý prvek v ložnici se pro vás stane během léta velmi oblíbeným.