Čistá, svěží, romantická - zkrátka ložnice v bílém

Spali jste někdy v bílé ložnici? Vyzkoušejte to! Interiér v bílé barvě je elegantní, jednoduchý a moderní. Někomu připomíná sterilní nemocniční prostředí, ale doplňky a kombinace s vhodnými barvami dokážou divy.

Bílá se hodí všude

Barvy, které nás obklopují, ovlivňují naši náladu a pocity, vyjadřují rysy a povahu osobnosti. Na tuto skutečnost bychom měli pamatovat při zařizování svého domova. Ovšem ne každý má představivost a cit pro kombinování barev, nábytku a dekorací. Pokud jste také nebyli obdařeni patřičnou kreativitou, a přesto se chcete obklopit hezkými věcmi, které k sobě ladí, vsaďte na bílou.

Bílá barva působí čistě, elegantně, svěže, předznamenává pořádek a klid. Nábytek v bílé barvě vyvolává pocity vzdušnosti a prostoru, proto se mimořádně hodí do malých pokojů v panelákových bytech. Své uplatnění však nachází i ve venkovských domech, kde bývá formován do klasického rustikálního stylu.

Kombinací bílé s dalšími barvami vykouzlíte dokonalý interiér

Líbí se vám bílá barva, ale samotná na vás působí chladně? Nevadí, zkombinujte ji s jinou barvou. Výborně vypadá vedle dřevěných povrchů, velmi oblíbené je spojení s šedou.

Podle starého čínského umění feng-šuej je bílá symbolem víry, čistoty, nevinnosti a poctivosti. Do uzavřených prostor nebo pracovního prostředí se moc nehodí, ale pro ložnici je ideální. Jde o barvu elementu kov a doporučuje se ji kombinovat s prvky elementu země, kterými jsou hnědá, žlutá oranžová. Při výmalbě je dobré omezit se na světlejší odstíny těchto barev (od světle béžové k čokoládově hnědé). Pro povlečení a doplňky můžete zvolit i jejich výraznější tóny.

Chcete-li využívat ložnici hlavně k odpočinku a regeneraci, vymalujte ji bílou a zelenou nebo světle modrou barvou. Léčí a pomáhají při relaxaci a meditaci.

Vsaďte na jednoduchost

Při výběru barev buďte opatrní, obzvláště v ložnici platí rčení: „Méně je někdy více.“ I když budete mít základ bílý, hodně doplňkových barev může působit rušivě nebo i agresivně. Vždy je důležité, aby zůstala zachovaná volná cesta pro plynulé proudění životní energie čchi.

Vytvořte si z ložnice místo pro dokonalý spánek i odpočinek, ve které vám bude dobře. Bílá vám s tím skvěle pomůže.