Vyspěte se dobře i v létě

Letní noci umí pořádně zavařit! Převalujeme se zpocení ze strany na stranu a je pro nás téměř nadlidský úkol, abychom poklidně usnuli. Pomůžeme vám strasti letních horkých nocí vyřešit! Čtěte dál.

Co vám nesmí chybět v ložnici?

  • Studené barvy

Jak dokáže zafungovat lidské podvědomí, je pro mnohé z nás často fascinující. A v tomto případě tomu není jinak. Máte ložnici v bílé, modré či jiné studené barvě? V čase neúprosného vedra máte tak trochu vyhráno.

Chladivé barvy pokojů dokážou totiž podvědomě snížit teplotu pokoje až o několik stupňů! Samozřejmě chápeme, že kvůli jednomu ročnímu období nepoběžíte hned pro barvu a ložnici nepřemalujete. :-)

Pořídit si můžete různé doplňky ve studených odstínech. Prostěradlo, povlečení, dekorační polštáře, záclony. Prostě cokoliv, co promění váš pokoj v "ledové království".

  • Přírodní lůžkoviny

Kromě barvy pokoje a doplňků věnujte pozornost kvalitě materiálu lůžkovin, ve kterých spíte. Během tropické noci, kdy noční teploty neklesnou pod 20 °C,, spěte nejlépe nazí jen na prostěradle z přírodních materiálů. Pro klidný spánek je příjemný len, bavlna nebo hedvábí.

Nezbytnou součástí lůžka je v letních měsících chránič matrace. Pot, částečky kůže a bakterie ničí vaši matraci a podstatně zkracují její životnost, proto plně dbejte na její ochranu!

  • Studená voda

Buďte připraveni a mějte vždy po ruce láhev s pitnou vodou. Nejinak tomu je i během usínání. Sklenice vody by neměla chybět na žádném nočním stolku. Tělo při vysokých teplotách neustále vylučuje pot, dehydratuje se a potřebuje doplnit tekutiny mnohem víc než obvykle.

Těsně před spaním si dopřejte studenou sprchu. Neutírejte se do ručníku a nechte pokožku samovolně uschnout. Bude se vám příjemněji a snáz usínat. 

Dejte sbohem neprospaným nocím a pojistěte se ručníkem, který před ulehnutím do postele vložíte na několik hodin do mrazáku. Pokládejte si ledový ručník na nejcitlivější chladivé body na těle, na zátylek a lokty především. A dobře spěte i v létě :)