Menstruační bolesti řešte spánkem

Snažíte se každý měsíc pořád dokola přelstít bolesti v podbřišku a dosud bezúspěšně? Nejlepším řešením je spánek! Máme pro vás několik efektivních tipů, které zmírní bolest a doprovodí vás do říše snů.

Vyzkoušejte

Nezapomeňte, že každá žena je jedinečná, takže co pomůže jedné, nemusí zákonitě pomoci druhé. Vyzkoušejte všechno možné, dokud nenajdete svůj tišící rituál.

Teplo

  • Horká sprcha. Setrvejte chvíli pod tekoucí horkou vodou a za malou chvíli se bolest zmírní. Zabalte se do nahřáté osušky nebo hřejivého županu a ještě chvíli zůstaňte v koupelně s horkou párou.
  • Masáž. Z koupelny se vydejte rovnou do ložnice a zalehněte do postele. Masírujte oblast beder a bříška, ideálně levandulovým či mandlovým olejem. Podpoříte tak uvolnění svalů.
  • Nahřívací polštářek. Schovejte se pod peřinu, na bříško přiložte nahřívací polštářek a pokuste se usnout. Jen spánek vás zbaví bolesti na několik hodin. Nemáte nahřívací polštářek? Připravte si horký obklad, přidejte několik kapek heřmánkového oleje a aplikujte.

Zdravý životní styl

  • Potraviny. Nezdravým stravováním si zaděláváte na mnoho problémů, se kterými se potýkáte a menstruační bolesti nejsou výjimkou.

Zkontrolujte, zda máte ve stravě zastoupeny všechny důležité živiny, vitaminy a minerály, které vaše tělo potřebuje. Jedná se především o zdravé tuky a omega-3 mastné kyseliny. Především dostatek vápníku a hořčíků snižuje bolest svalů. Zjistěte taky, které potraviny jsou ideální pro lepší spánek!

  • Bylinky. Bylinné čaje užívejte několikrát denně. Vyzkoušejte heřmánkový nebo zázvorový čaj. Uvolňuje napětí v děloze a zabraňuje křečím.
  • Pohyb. Vyplavte co nejvíce endorfinů! Zacvičte si například jógu, při které procvičíte hloubkové dýchání a uvolníte potřebné svaly. Nejúčinnější metoda pro zbavení se menstruační bolesti.

Nefandíte pravidelnému sportu? Pak se alespoň pokuste zařadit pohyb pravidelně minimálně týden před očekávanou periodou. Posílíte tak svaly, které posléze nebudou tolik bolestivé a křečovité. Bude se vám tak snadněji a lépe spát. Od intenzivní bolesti vám pomůže i pilulka, např. ibalgin. Je také velmi častým řešením, které vás zbaví bolestí a problémů během vaší periody.

Vyzkoušeli jste již vše možné i nemožné a intenzivní bolesti přetrvávají? V některých případech může jít o signalizaci vážnějších problémů ženských orgánů. Neodkládejte svou návštěvu u lékaře!