Při detoxikaci nezapomínejte na klidový režim

Striktní úprava jídelníčku a přísný pitný režim nejsou jediné faktory, které zásadně ovlivňují průběh a výsledek při detoxikaci těla. Řekněte alespoň dočasně STOP uspěchanému životnímu tempu a věnujte čas sami sobě. Věnujte pozornost tělu i mysli! Bez vzájemné spolupráce vás výsledky můžou zklamat.

Představte si

Sny, touhy a přání. Za žádnou cenu se jich nevzdávejte! Ať se můžou jevit vašemu okolí sebevíc bláznivě, stůjte si za svým a sněte dál.

Vytvořte svým představám reálný scénář a přesvědčte každou mozkovou buňku o tom, že se to již skutečně odehrává.

Toužíte po novém autě? Představujte si, jak v něm sedíte, řídíte, tankujete. Zdá se vám to pošetilé? Až sami sebe přesvědčíte a budete sen po nějaké době vnímat jako naprostou samozřejmost a součást vašeho života, ve správný čas k vám auto "přijde samo".

Nemusíte nutně věřit, ale naději a touhu si určitě ponechte. Dlouhodobé pozitivní myšlení vás nejednou mile překvapí a organismus s vámi bude během jarní očisty mnohem lépe spolupracovat. :-)

Spěte sladce

Stejně jako detoxikace je velmi důležitá i regenerace těla. Nedopřáváte si více jak 6 hodin spánku denně? Pak se budete potýkat s mnoha problémy. Zpomalený organismus, únava a náhlá vyčerpání, zdravotní problémy. To je jen zlomek rizik, která podstupujete.

Naučte se chodit spát před půlnoci. Průměrná doba dostačujícího spánku je okolo 8 hodin. Nenaspíte moc hodin z jiných důvodů? Trápí vás například nespavost? V takovém případě určitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Existuje i řada pomocníků, kteří vám pomůžou s rychlejším usínáním. Poslouchejte relaxační hudbu nebo nechte třeba provonět ložnici. Sluch i čich jsou smysly, které silně fungují i během spánku a ovlivňují vaše snění. Lehká květinová vůně za doprovodu krásné hudby nedá nočním můrám jedinou šanci!

Pohyb není jen pohyb

Je vám povědomé tvrzení, že pohybem se zásobíte salvou vyplavených endorfinů, hormonů štěstí? Zeptejte se sami sebe či někoho ve svém okolí. Věříme, že to všichni s radostí potvrdí.

Pro maximální klidový stav mysli doporučujeme meditační a dechová cvičení, jógu či delší procházku v přírodě. Pohyb dokáže až neuvěřitelným způsobem synchronizovat tělo i duši. Snažte se vnímat tu malou chvíli naprosté rovnováhy.