Nejlepší květiny do vaší ložnice

Přejete si zútulnit ložnici? Přemýšlíte o tom, že do ní umístíte pokojové květiny? Přečtěte si o rostlinách, které prozáří váš domov a zdokonalí váš spánek.

Přírodní čističe vzduchu

Pozitivní účinkyrostlin na lidskou psychiku jsou nám dávno známé. Zelená barva symbolizuje barvu přírody, optimismu, rovnováhy a naděje. Zelené rostliny nás uklidňují a pohled na ně nám pomáhá načerpat novou sílu a elán. Vedle toho ale mají pokojové květiny i schopnost čistit vzduch a zbavovat prostředí, ve kterém se nachází, škodlivin. Tuto schopnost ocení zejména lidé trpící astmatem nebo dýchacími problémy. Pokud hledáte způsob, jak minimalizovat prach ve vaší ložnici, pořiďte si květiny s chloupky na listech. Ty na sebe prach nachytají a po čase je stačí omýt vodou. Před alergiemi a nachlazením vás ochrání květiny se schopností zvlhčovat vzduch – jaké to jsou?

 

ivy-2269161_1920

Typy květin pro lepší spánek

Pokud se bojíte, že během spánku budete mít za přítomnosti květin málo kyslíku, kupte si do ložnice tchynin jazyk. Tato rostlina produkuje kyslík i během noci a navíc je nenáročná na péči. V předchozím článku jste si mohli přečíst o další ideální rostlině do ložnice – aloe vera. Tato léčivá květina čistí vzduch, protože vydechuje kyslík, a zvyšuje vlhkost vzduchu. Pokud máte alerchie nebo astma, měla by patřit mezi vaše favority.

 

 

aloe-vera-blur-candles-1879063

 

Stejně jako aloe vera pomáhají čistit vzduch i eukalyptus, gerbera a břečťan. Vaši ložnici rozzáří také bylinky. Svojí lehkou a příjemnou vůní budou pozitivně působit na vaši psychiku. Pro klidnější a hlubší spánek můžete vyzkoušet levanduli. Vdechování vůně kozlíku lékařského přispívá k uvolnění těla a k přípravě ke spánku. Tato bylina pomáhá lidem překonat nespavost a dopřát si kvalitnější spánek. V případě, že potřebujete vyplnit prostor v ložnici v blízkosti okna, sáhněte po benjaminovi (fíkovník drobnolistý). Nejen, že vaši místnost zútulní, ale současně bude čistit vzduch. Benjamin má stejně jako zelenec filtrační schopnosti.