Čerpejte fyzické benefity z kvalitního spánku

Vyhýbáte se ráno zrcadlu, protože obraz, který se z něj na vás dívá, nemá nic společného s tou kráskou ze včerejšího večera? Tak to asi málo spíte a nedopřáváte svému tělu dostatek času na regeneraci. Ve spánku neodpočívá pouze vaše mysl a tělesná schránka, ale také kůže. Dejte pleti v noci alespoň 6 hodin kvalitního spánku a ráno se před zrcadlo budete těšit. Nevěříte?

Vypadáme svěže

Důkladně odpočatí lidé vypadají zdravěji, méně unaveně a přitažlivěji. A vaši přátelé, rodina a kolegové v práci jsou si toho dobře vědomi!

Krásný vzhled kůže

Nedostatek spánku může vést ke stresu, který mimo jiné způsobuje nechvalné zarudlé pupínky a černé tečky. A je úplně jedno, zda jste dospělý nebo puberťák. Pokožka využívá dlouhé hodiny spánku ve svůj prospěch. Když se uvolníte a dopřejete si vydatný spánek, vaše kůže dostane příležitost k obrovskému zlepšení své kvality a svěžesti. To je také důvod, proč se můžete vzbudit a vypadat přitom čerstvě a "růžově".

Jasnější oči

Nedovolte, aby vám kruhy pod očima ukradly tu krásnou jiskru v oku. Tmavé kruhy mohou být sice i nechtěným "dědictvím", ale nedostatkem spánku této vadě na kráse akorát přidáte. A zbytečně potom potřebujete před zrcadlem více času na nanášení korektoru.

Bez vrásek

Pro vyhlazení vrásek na obličeji používejte produkty s vitaminem A a s obsahem retinoidů. Retinoidy pracují nejlépe během noci, jelikož je vaše pokožka během spánku citlivější. Kombinace těchto přípravků a vydatného spánku je maximálně efektivní. Nežádoucí vrásky zaženete raz dva.

Vrásky a různé záhyby na kůži způsobuje i nevhodné zaboření obličeje do polštáře. Snažte se tomuto "zlozvyku" odvyknout! Jestliže vám dělá problém spát jinak než na břiše, pořiďte si pod hlavu saténový či anatomický polštář. Snížíte riziko vzniku nechtěných vrásek.

Bez otoků

Jestliže si nedopřejete kvalitní a zdravý spánek, riskujete probuzení s nateklýma očima. Otékání očí způsobuje nahromadění tekutiny, která se postupně sbírá opět i při nevhodném zaboření obličeje do polštáře. Pro omezení otoků byste měli spát s mírně vyvýšenou hlavou.

Otoky způsobuje i slané občerstvení. Vysoký podíl soli zadržuje tekutiny a vede k nadýmání. Místo slaných krekrů si večer raději pochutnejte na kousku čerstvého ovoce.

Bez viditelných pórů

Večerní sklenička vína je sice často balzámem na duši, ale je lepší, když se jí budete raději vyhýbat. Způsobuje dehydrataci kůže a velké viditelné póry. Raději si dopřejte pořádnou sklenici čisté vody. Neubránily jste se pokušení? :-) Ráno použijte toner, který obsahuje síran zinečnatý, aby se vaše póry viditelně zmenšily.

Bez výpadků paměti

Mnoho studentů podléhají špatnému biflovacímu návyku. Učí se do pozdních nočních hodin a brzy ráno hurá na zkoušku. Spánek je přitom pro zkouškové rozhodující! Čím více si ho dopřejete, tím více naučené látky si stihne mozek přebrat a uložit do paměti.