4.DÍL: Bydlení podle znamení zvěrokruhu- býk, kozoroh, panna

Poslední díl miniseriálu o znamení zvěrokruhu a jejich způsobu bydlení věnujeme zemským znamením. Jak by si měl býk, panna a kozoroh zařídit interiér, aby žili spokojeně a harmonicky?

Býk (21.4.-21.5.)

Tvrdohlavý, avšak velmi vnímavý jedinec ve znamení býka si zakládá na masivním nábytku a nejlépe vyrobeném na míru. Zakládá si na kvalitě materiálů, snadné údržbě a na co nejdelší životnosti. Potřebuje si vytvořit z domova bezpečné a útulné zázemí, které se stane jeho životním útočištěm. Není proto divu, že upřednostňuje vlastní bydlení a snaží se utéct z podnájmu co nejdříve.

Býk má v oblibě teplé barvy, především hnědou v různých odstínech. Miluje pohodlí, proto si vybírá věci příjemné na dotek. Každou místnost zdobí krásnými pokojovými květinami. Nejdůležitější je pro něj kuchyně. Býk je vyloženě gurmán a nade vše zbožňuje výborné pokrmy. Potřebuje velkou a prostornou kuchyni s veškerým možným vybavením.

Obří a masivní dřevěná postel zcela dominuje ložnici. Býk je velkým fanouškem polohovacího roštu, jelikož se klidně v posteli rád nasnídá nebo si třeba čte knížku před usnutím. Lůžkoviny by měly být krásně měkoučké a příjemné na dotek.

Panna (23.8.-22.9.)

Stabilní a rozumná panna nesnáší umělé věci, proto volí nábytek včetně doplňků z přírodních materiálů. Domov působí křišťálovým dojmem, nikde ani smítko. Miluje pořádek a bývá puntičkářem. Barvy volí převážně bílé nebo s nádechem podzimu. Některé stěny obkládá i dřevem.

Panna musí mít skvěle vybavenou pracovnu. Základem je velký psací stůl, pohodlné křeslo a knihovna. Jelikož si často nosí práci domů, musí se v tomto pokoji cítit nanejvýš komfortně. Po práci se občas ráda odreaguje v křesle s knížkou v ruce. V této místnosti najde klid na práci i na oddych.

V ložnici musí mít hned několik druhů pokojových rostlin. Ideálně by zde měla mít i umístěný balkón, z kterého si vytvoří svou vlastní mini zahrádku. Panna považuje opečovávání rostlin a bylinek za jeden z nejlepších způsobu relaxace. Tento pocit jí dopřejí i jemné vůně, které ji stabilizují. Například levandule či vůně pryskyřice.

Kozoroh (22.12.-20.1.)

Kozoroh si potrpí na tmavé tóny barev, ovšem fialovou uvítá v jakémkoliv odstínu. Vybavení na první dojem působí jednoduše, přehledně a stroze. Příčinou je minimální množství doplňků v bytě. Čím méně, tím lépe. Avšak jednotlivé kousky jsou opravdovými uměleckými skvosty. Nábytek volí kvalitní, v klasických tvarech a zbožňuje pravou kůži.

Důležitými místnostmi jsou pro něj kuchyně a ložnice. Kuchyň mívá většinou zařízenou v rustikálním, starodávném a venkovském stylu. Moderní jsou zde pouze spotřebiče, které nakupuje pro snadnější vaření.

V ložnici mu nesmí chybět závěsy, které dodávají pocit bezpečí a soukromí. Rozhodne-li se pro krb, umístí jej spíše do ložnice než do obýváku. Oheň je pro něj uklidňující a často při něm relaxuje před usnutím, zachumlaný pod příjemnou a hřejivou přikrývkou. Jestliže krb nemá, bude mít ve své ložnici velké množství svícnů.