Zvolte pod svou matraci vhodný rošt

Pořídili jste si novou matraci, ale spánek pořád není příliš pohodlný? Chtěli byste va vaší posteli nejen zdravě spát, ale i odpočívat? Věnujte pozornost vašemu roštu! Jeho konstrukce je důležitá pro vaše pohodlí i pro vzdušnost matrace. Přečtete si, proč se nevyplácí spát na pevné desce, a jaké jsou výhody lamelových a polohovatelných roštů.

Vsaďte na laťky nebo lamely

Máte doma ještě postel po rodičích, která je složená z pevné dřevěněné desky na nohách a dřevěného čela? Pokud jste si koupili novou matraci, investujte rovnou i do nové postele! Matrace totiž potřebuje dýchat.

  • rošt díky mezerám mezi příčkami zajišťuje cirkulaci vzduchu
  • vodní páry, které vznikají ve spánku, tedy průběžně mizí
  • v matraci se nedrží vlhkost, která je ideálním prostředím pro plísně a roztoče

K tomu stačí i obyčejný laťkový rošt z pevných příček. Pokud ale chcete trochu větší pohodlí, zvolte lamelový rošt, který je pružnější a přirozeně reaguje na tlak vašeho těla, například při změnách spánkových poloh.

Najděte svou oblíbenou polohu na polohovatelném roštu

Používáte postel i k jiným činnostem než je spánek? Rádi si v ní čtete, pracujete na počítači, nebo jen tak odpočíváte? Pak se vám určitě vyplatí pořídit si polohovatelný rošt.

  • při polosedu vám poskytne pevnou oporu zad, díky které páteř zůstane v rovné poloze
  • zvednutá část pod nohami navíc pomůže předejít křečovým žilám a dalším cévním onemocněním
  • odpočinek v posteli tak bude pohodlný a zdravý

Pokud máte pod postelí úložný prostor, do kterého chcete mít snadný přístup, rozhodněte se pro rošt s výklopem. A pokud máte pár kilo navíc, vyplatí se vám koupit rošt XXL.

Vybrali jste si?