Znáte ortopedické matrace?

Stalo se dnes téměř samozřejmostí, že od většiny moderních matrací očekáváme ortopedické vlastnosti. Ty nám totiž mohou pomoci nejen ke spokojenému, ale především ke zdravému spánku.

Ortopedické matrace z pěny

Matrace ze studené pěny jsou luxusně provedené sendvičové matrace s velkými póry, a tedy velmi vysokou prodyšností, elasticitou a tvarovou stálostí. Mají několik anatomických zón, tři nebo pět, které zajišťují vhodnou polohu těla. Velmi praktické je, že poskytují oporu zvlášť pro všechny části těla, které přijdou s matrací do kontaktu – pro oblast hlavy, ramen, trupu, boků a noh...

Druhou možností jsou ortopedické sendvičové matrace vyrobené z Flexifoam® pěny. Zde jsou zkombinovány různé gramáže pěn specifické pro každý typ matrace. V závislosti na perforaci jádra a tuhosti nosné vrstvy tak svým uživatelům nabízí ideální relaxační a ortopedické vlastnosti.

Ortopedické matrace z jiných materiálů

Ortopedické matrace nabízíme také v jiných podobách. Za zmínku stojí pružinové matrace, řešené většinou technologií pružinových taštiček. Oproti běžným pružinovým matracím obsahují cca dvojnásobné množství pér, tzv. soudečkových pružin. Ty jsou uloženy v textilních sáčcích, které jsou propojeny a zafixovány. Každá pružina reaguje zvlášť, a tak může nabídnout i individuální oporu páteře.