Zdravotní polštář – zbytečnost nebo nutnost ?

Přečtěte si, k čemu je vůbec dobrý zdravotní polštář a co všechno dokáže...

Máte problémy s krční páteří? Probouzíte se celí ztuhlí a rozlámaní? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, zaměřte svou pozornost na zdravotní polštáře, které mohou ulehčit vašemu pohybovému aparátu a v neposlední řadě i psychice. Špatná poloha při spánku může totiž za celou řadu dalších neduhů. V průběhu let se u vás mohou projevit bolesti hlavy, které často vyústí až k nesnesitelným migrénám. A život s migrénou není ani trochu jednoduchý. Jak se těmto problémům vyvarovat? Řešení je možno spatřit v anatomicky tvarovaném zdravotním polštáři.

Co všechno zvládne takový zdravotní polštář?

Anatomicky tvarované polštáře se mohou pochlubit výjimečnými ortopedickými vlastnostmi – jsou výbornou oporou hlavy, krčního svalstva i jednotlivých obratlů. Moderní materiály (viskoelastická, případně líná pěna), které jsou součástí anatomicky tvarovaných polštářů, vás během spánku příjemně obklopí a přizpůsobí se každému vašemu pohybu. Ráno se tak budete cítit odpočatí a plní energie. Výplň polštáře je tvořena vysoce kvalitními materiály, které zajišťují jeho tvarovou stálost a maximální komfort během celé noci.

Polštáře život usnadňující

Pořídíte-li si zdravotní polštář, těšit se můžete z plnohodnotného spánku, během kterého se vaše krční svalstvo uvolní a páteř zaujme ideální polohu. Zdravotní polštáře jsou hypoalergenní a jejich součástí je pratelný potah, vybírat je navíc můžete hned v několika rozměrových variantách. Ale takový polštář neplní pouze funkci nočního společníka, díky jeho snadné tvarovatelnosti jej můžete využít třeba jako podložku při sledování televize. Pokud často pracujete u počítače, případné bolesti bederního a zádového svalstva pomůže minimalizovat speciální bederní opěrka. Těhotné ženy naopak ocení praktického pomocníka – podkoleník, který podporuje prokrvování celého těla a napomáhá uvolnění svalstva.

Náš tip: Součástí některých polštářů jsou také mikro kapsle s extrakty z Aloe vera, které mají antiseptické a antialergické účinky.