Vaše dítě prožívá nejtěžší období školního roku – usnadněte mu ho!

Máte doma dítě, které „dře“ více než jindy, aby si zlepšilo známky na vysvědčení? Podpořte ho a pomožte mu nabrat sílu. Jak? Přece novou matrací!

Bez spánku to prostě nejde

Kvůli závěrečným zkouškám a písemkách teď zažívají všichni žáci a studenti jedno z nejnáročnějších období školního roku. Často sedí u učení dlouho do noci, pořádně se nevyspí a neodpočinou. Pak jsou malátní, nesoustředí se a chybují. A v tom je právě ten háček - zdravý a vydatný spánek je v tomto náročném období nesmírně důležitý.

I když tělo odpočívá, mozek je stále aktivní (důkazem toho jsou sny). Reguluje tělesné funkce, třídí myšlenky, upevňuje získané vědomosti, dochází k obnově nervových buněk. Vysvětlete tedy svému studentovi, že bez plnohodnotného spánku skutečně nejde úspěšně studovat.

Vyberte tu nejvhodnější

Chcete-li vaší ratolesti opravdu pomoct, zajistěte jí dobré podmínky pro studium a pořiďte novou kvalitní matraci. Životnost matrace se běžně pohybuje kolem 7-8 let (hygienická životnost dokonce jen 5 let!), takže má-li tu svoji od doby, kdy odrostla dětské postýlce, je nejvyšší čas ji vyměnit. Vybírejte podle těchto kritérií:

  • Volte raději tužší ložnou plochu

Lidská páteř se vyvíjí do 15-19 let, proto je nutné zajistit jí při spánku vhodnou polohu. Tvrdší plocha ji podepře a uloží do optimální polohy.

  • Netrvejte na ortopedických zónách

Díky tomu, že děti rychle rostou, je ortopedická profilace matrace zbytečná. Vhodná je až v době, kdy teenager dosáhne své maximální výšky.

  • Prodyšnost matrace je nezbytná

Vybírejte matraci z prodyšných materiálů a podpořte ji vhodným lamelovým roštem.

  • Potah je důležitější, než si myslíte

Nejenom, že chrání jádro matrace před ušpiněním, ale plní také termoregulační a estetickou funkci. Měl by být snímatelný a pratelný alespoň na 60 °C a dělitelný na dva kusy. To oceníte hlavně při úklidu.

Dějiny starověkého Řecka nebo Archimédův zákon se za vaše dítě nenaučíte, proto mu udělejte radost a vylepšete pokojíček novou matrací. Z naší bohaté nabídky si určitě vyberete!