Vánoce jsou za dveřmi! Oblékněte svou ložnici do svátečního

Toužíte mít letos originální Vánoce? Poradíme vám, jak na jednoduchou výzdobu ložnice s maximálním efektem. A přihodíme i pár tipů na dárky.

1. Pořiďte své posteli nový kabát


K Vánocům patří červená, zelená, zlatá a stříbrná barva. Pořiďte si v těchto odstínech povlečení a k němu ladící deku nebo přehoz třeba s motivem sobů. Vaše postel bude vypadat tepleji, útulněji a přímo na vás dýchne vánoční atmosférou.

2. Vyzdobte okna


Pověřte děti vystřihováním vloček z papíru nebo výrobou vánočních motivů z barev na sklo. Pokud se dětem nebude chtít, pusťte se do tvoření sami. V předvánočním shonu jde o příjemnou relaxaci a i když na Vánoce nebude sníh, pohled ven vám vykouzlí úsměv na tváři.

3. Nezapomeňte na závěsy


Jestliže máte v ložnici závěsy, připíchněte na ně mašle z ozdobné stuhy nebo na ně navěste sušené plátky pomeranče a svitky skořice. Kromě toho, že hezky vypadají, vám ložnici také příjemně provoní.

4. Ozdoby se hodí i na květiny


Názory na přítomnost živých květin v ložnici se různí a nedoporučujeme spát v místnosti s jedovatou vánoční hvězdou. Pokud ale máte nějakou květinu v ložnici celoročně, pořiďte jí na Vánoce ozdobný květináč. Na silnější listy můžete také pověsit vánoční ozdoby.

5. Vyrobte jednoduchou dekoraci z přírodnin


V ložnici se vyhněte elektrickým řetězům nebo svícnům. Všechny blikající a svítící dekorace mohou rušit klidný spánek, proto vsaďte raději na přírodniny. Skvěle poslouží například tác, na který položíte svíčku. Okolo naaranžujte vlašské ořechy, hezky vypadající koření a třeba pár smrkových větviček.

Co pod stromeček?


Originálním a zároveň praktickým dárkem pro vaše blízké může být třeba anatomický polštář nebo set polštáře a přikrývky . Novou matraci pod stromeček asi neschováte, ničemu to ale nevadí.

Matraci by si totiž měl vybrat každý sám. Nadělte si ji proto sami nebo vyrobte dárkový poukaz na asistenci při výběru a zaplacení nové matrace. S obdarovaným pak po Vánocích vyrazte na nákupy. Strávíte společný čas a navíc mu nadělíte zdravý a kvalitní spánek.