Vánoce jsou za dveřmi! Oblékněte svou ložnici do svátečního

Toužíte mít letos originální Vánoce? Poradíme vám, jak na jednoduchou výzdobu ložnice s maximálním efektem. A přihodíme i pár tipů na dárky.

1. Pořiďte své posteli nový kabát


K Vánocům patří červená, zelená, zlatá a stříbrná barva. Pořiďte si v těchto odstínech povlečení a k němu ladící deku nebo přehoz třeba s motivem sobů. Vaše postel bude vypadat tepleji, útulněji a přímo na vás dýchne vánoční atmosférou.

2. Vyzdobte okna


Pověřte děti vystřihováním vloček z papíru nebo výrobou vánočních motivů z barev na sklo. Pokud se dětem nebude chtít, pusťte se do tvoření sami. V předvánočním shonu jde o příjemnou relaxaci a i když na Vánoce nebude sníh, pohled ven vám vykouzlí úsměv na tváři.

vlocka

3. Nezapomeňte na závěsy


Jestliže máte v ložnici závěsy, připíchněte na ně mašle z ozdobné stuhy nebo na ně navěste sušené plátky pomeranče a svitky skořice. Kromě toho, že hezky vypadají, vám ložnici také příjemně provoní.

4. Ozdoby se hodí i na květiny


Názory na přítomnost živých květin v ložnici se různí a nedoporučujeme spát v místnosti s jedovatou vánoční hvězdou. Pokud ale máte nějakou květinu v ložnici celoročně, pořiďte jí na Vánoce ozdobný květináč. Na silnější listy můžete také pověsit vánoční ozdoby.

5. Vyrobte jednoduchou dekoraci z přírodnin


V ložnici se vyhněte elektrickým řetězům nebo svícnům. Všechny blikající a svítící dekorace mohou rušit klidný spánek, proto vsaďte raději na přírodniny. Skvěle poslouží například tác, na který položíte svíčku. Okolo naaranžujte vlašské ořechy, hezky vypadající koření a třeba pár smrkových větviček.

cinnamon-stars

Co pod stromeček?


Originálním a zároveň praktickým dárkem pro vaše blízké může být třeba anatomický polštář nebo set polštáře a přikrývky .


vanoce2