Špatně spíte? Na vině může být starý polštář, zkuste anatomický model

Pokud vás každé ráno vás bolí záda, i když jste investovali do kvalitní matrace, je čas zaměřit se na polštář. Starý a proleželý neudrží hlavu v přirozené poloze a neúměrně tak zatěžuje svaly. Místo toho si pořiďte anatomický model.

Hlavu celou noc udrží na správném místě a poskytne oporu pro krční páteř. Díky tomu může šíjové svalstvo relaxovat. Probudíte se svěží a odpočinutí.

Anatomické polštáře mají ještě další výhody:

  • jsou antialergenní,
  • můžete je pravidelně prát,
  • menší obdélníkové polštáře typu “dražé” využijete i jako oporu zad při práci s počítačem nebo při sledování televize.

Z čeho se vyrábí anatomické polštáře

1 Líná pěna je jako měkká náruč

Komfortní viskoelastická pěna se také často nazývá líná pěna. Hmota se přizpůsobí tvaru vaší hlavy a nikde nebude tlačit. Pokud vstanete, po chvíli se vrátí do původního stavu.

Můžete si dopřát i polštáře s línou pěnou a přírodními oleji ze sóji,, která je východními národy považovaná za posvátnou rostlinu. Pokud nedáte dopustit na léčivé účinky aloe vera, vyberte si polštář s mikrokapslemi s extraktem z tohoto sukulentu.

2 Kokosová pěna provoní spánek

Další vysoce kvalitní anatomické polštáře se vyrábí z kokosové pěny. Je jemná, měkká a přirozeně elastická. Příjemným bonusem je její nevtíravá přírodní kokosová vůně.

3 Viscolatexová pěna je chytrou kombinací

Polštář z tohoto materiálu v sobě kombinuje línou pěnu a latex. Z obou materiálů si bere jen to nejlepší - z latexu tvarovou stálost a z líné pěny její komfortnost.

Spěte sladce na anatomickém polštáři

Jádro většiny anatomických polštářů je perforované, takže zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu a vysokou hygienu. Navíc je každá strana polštáře jinak tvrdá, takže si můžete zvolit, jestli budete raději spát na tužší nebo měkčí straně.

Vyberte si za skvělou cenu například anatomický polštář Kuba. Kompletní zvýhodněnou nabídku anatomických polštářů najdete zde. Investovat do zdravého spánku se vyplatí.