Slyšeli jste už o technologii AirForce?

Nebojte, neotevřeli jste článek o bojových letadlech, stále zůstáváme v ložnici. Tentokrát vám představíme speciální systém odvětrávání matrací, který zajišťuje jejich prodyšnost. Matrace s technologií AirForce je ideální pro alergiky, protože nedává šanci vzniku plísní a množení roztočů. Přečtěte si, v čem tato technologie spočívá.

Pusťte do své postele více vzduchu

Během každé noci vypotíte asi litr potu. Velká část z něj skončí v jádru matrace, odkud se časem vypaří. K tomu je ale potřeba přístup vzduchu. Houževnaté matrace, které jsou položené na neprodyšné pevné desce, jsou ideálním prostředím pro plísně, bakterie a roztoče.

Správným příkladem je kombinace laťkového nebo lamelového roštu a prodyšné matrace, jako je třeba matrace s technologií AirForce. A jak tento systém funguje?

• každá ložná plocha má několik zón se speciální profilací • v jádru matrace jsou vertikální otvory, které s povrchem matrace propojují příčné i podélné vzduchové kanálky • s každým pohybem těla se vzduch rovnoměrně přesouvá z jedné části do druhé • neustále probíhá vytlačování a nasávání vzduchu, matrace tak vlastně dýchá

Cirkulace vzduchu v matraci zajistí přirozené odpařování vlhkosti, díky tomu vaše matrace vydrží déle čistá a jako nová.

Pořiďte si vzdušnou pěnovou matraci

Technologii AirForce najdete v pružinových i pěnových matracích. V druhém případě tento ventilační systém výrazně přispívá k vzdušnosti matrace. Pokud jste tedy doposud váhali nad tím, zda je pro vás pěnová matrace vhodná, teď už si můžete udělat jasno!

Matraci Toronto například můžete koupit sobě i partnerovi, každá ložná plocha je totiž jinak tuhá. Na oranžové, která je z přírodní visco pěny, se bude lépe spát drobnějším ženám. Žlutou stranu s pěnou Flexifoam® si zase oblíbí milovníci tvrdšího spánku.