Sbohem, roztoči: matrace Airforce jsou nejlepší letní volba

Nejen alergici by měli v létě věnovat zvláštní pozornost prodyšnosti své matrace. Máme pro vás tip na takovou, která funguje na principu vzduchové pumpy.

Představte si, že kdykoli se na své matraci pohnete, vymění se v ní vzduch. Zní to skvěle, že? Tím spíše, že podobně skvěle to nezní pro roztoče. Jejich exkrementy jsou totiž silný alergen, který trápí druhý nejvyšší počet českých alergiků.

Roztoči ke svému životu potřebují teplo, tmu, vlhko a potravu v podobě částeček lidské kůže. V běžných matracích mají všeho dostatek a v létě, kdy je v noci tepleji a více se potíme, obzvlášť. Jejich množení přispívá i fakt, že se matrace jen velmi obtížně čistí.

Nechte matraci i sebe volně dýchat

Nic z toho ale neplatí pro matrace s unikátním ventilačním systémem Airforce. Když řekneme, že s vámi vaše matrace bude dýchat, nepřeháníme. V jádru matrací se systémem Airforce jsou totiž plastové pružiny, které stlačením nasávají vzduch. Dochází tak k jeho neustálé cirkulaci, což roztočům rozhodně neprospívá.

Silní alergici by se pak měli poohlédnout po matraci, která má nejen systém Airforce, ale i speciální 3D větrací mřížku v potahu. Tato kombinace zajišťuje maximální prodyšnost a tím klidné noci. Samozřejmostí by měl být sundávací potah pratelný na 60 °C.

Doporučujeme například matraci Jolana, na kterou se nyní vztahuje akce 1+1 zdarma. Špičkovou matraci se 2 ložnými plochami, systémem Airforce, 3D větrací mřížkou a pratelným potahem tak můžete mít za skvělou cenu.

Zvolte si zdravý spánek pro svůj nos i páteř

U matrací Airforce navíc nemusíte dělat kompromisy mezi prodyšností a ortopedickými vlastnostmi. Všechny se totiž vyznačují skvělými výsledky v obou ohledech.

Například matrace Toronto7 anatomických zón na obou ložných stranách, takže se perfektně přizpůsobí každé části vašeho těla, ať už si vyberete měkčí nebo tužší poležení. Na ložných plochách najdete pěny Flexifoam a Natur VISCO a v potahu nechybí 3D mřížka.