Představujeme nejlepší společníky v boji proti jarní únavě

Zívání, nedostatek energie a větší náchylnost k nejrůznějším infekcím. Projevy jarní únavy znepříjemní každé jaro až 75 % populace.

Zívání, nedostatek energie a větší náchylnost k nejrůznějším infekcím. Projevy jarní únavy znepříjemní každé jaro až 75 % populace.

Stačí si přitom přizvat na pomoc čtyři pomocníky a jarní únava nemá šanci. Než vám je ale představíme, určitě neuškodí zopakovat si, co je jarní únava vlastně zač.

Vaše tělo si žádá oddech

Jarní únava je celková reakce organismu na vypětí během zimy, kdy se tělo muselo bránit před chladem, všudypřítomnými viry a stresem. Navíc pouze s omezeným příjmem vitamínu D, který přijímáme ze slunečního záření.

Když zima poleví a slunce začne nabývat na síle, organismus konečně zvolní a očekává, že ho v regeneraci podpoříte. Pokud se rozhodnete své tělo neposlouchat, pravděpodobně vás brzy skolí viróza nebo něco podobného. Zkrátka když to nejde po dobrém, tak si tělo odpočinek vynutí.

4 nejlepší pomocníci

Chcete-li se jarní únavy zbavit, musíte organismu pomoci s regenerací ve dne v noci. S tím vám pomohou tito čtyři pomocníci:

  • Ovoce a zelenina - ve formě salátů i čerstvých šťáv vám dodají potřebnou dávku vitamínů.
  • Láhev s vodou - měla by mít alespoň 1,5 litru a minimálně jednu takovou byste měli vypít každý den.
  • Pohyb na čerstvém vzduchu - nemusíte rovnou začít běhat, stačí i krátká procházka.
  • Dostatek odpočinku - odpolední šlofíky a kvalitní noční spánek jsou pro boj s jarní únavou absolutně nezbytné.


U posledního bodu se trochu zdržíme, jelikož dobrý spánek ovlivňuje hned několik faktorů a mezi ty nejdůležitější patří volba správné matrace. Pokud se totiž budete celou noc převalovat a ráno vstanete rozlámaní, nedá se o kvalitním odpočinku vůbec mluvit.

Bojujte kvalitním spánkem

Každý člověk má na matraci jiné požadavky a s tím je nutné počítat při výběru. Matrace Sport a Relax například nabízí dokonalou oporu aktivním jedincům a jejich sportovní výkony díky tomu neklesnou ani v období jarní únavy.

Alergikům zase zajistí klidný spánek matrace Airforce, která se vyznačuje unikátním ventilačním systémem. Díky němu se v ní nezdržují nebezpeční roztoči.

Protože se na jaře vše páruje, spárovali jsme i naše matrace. Spoustu modelů nyní najdete v akci 1+1 zdarma a proti jarní únavě tak můžete bojovat společně s partnerem a za poloviční cenu.