Poznejte, čím se lidé už 2000 let rozmazlují v posteli

Čas od času si každý zaslouží trochu rozmazlovat. Ideálním místem, kde s tím začít, je ložnice. Dobrým argumentem je fakt, že člověk v ní spánkem stráví '''asi třetinu života'''.

Proto by se neměl odbývat podřadnými výrobky. Skutečně kvalitní kusy vybavení vydrží i léta a ve výsledku vyjdou levněji než nákup několik nekvalitních věcí. A právě kašmír, který je oblíbeným materiálem už po staletí, při dobré péči vydrží dlouhá léta.

Zkuste spánek na hebkém kašmíru

Z kašmíru nemusí být jen oblíbené svetry. Přírodní materiál se výborně hodí i na potahy luxusních matrací. Nemusíte se však bát astronomické částky - výrobci kašmír kombinují s moderními materiály a dosáhnou tak lepších vlastností a přijatelné ceny.

Surovina na výrobu kašmíru se získává ze spodní jemné vrstvy srsti čínských a mongolských koz, které žijí vysoko v horách. Kašmír se vyznačuje mimořádnou hřejivostí, protože zvířata musí v zimě přečkat mrazy až v minus 40 stupních. Vlna se kozám vyčesává na jaře nebo v létě a do zimy jim srst zase doroste.

Výhody kašmíru:

  • hebký na dotek,
  • hřejivější než ovčí vlna,
  • na světle nebledne,
  • výborně drží tvar.

Kašmír si oblíbili britští kolonizátoři

Kašmírové látky lidé vyrábí už 2 000 let, ale v Evropě si je mohli dovolit jen ti nejbohatší. Velký rozmach kašmíru pak nastává až v 19. století. Výrobky z indické provincie Kašmír dováží britští kolonizátoři.

Později začínají kozí vlnu zpracovávat i anglické a francouzské přádelny. Módním hitem se staly zejména pašmínové šály, které jsou oblíbené dodnes.

Seznamte se s kašmírem v ložnici

Díky svým prvotřídním vlastnostem se kašmír hodí i do ložnic. Ideální je jako potah matrace. Výrobci ho kombinují s kvalitními moderními materiály a výsledkem je měkká a hebká látka, která se dá prát v pračce.

Nespěte na staré proleželé matraci a dopřejte si každodenní luxus v podobě matrace Romantika s potahem Cashmere. Ve speciální akci e-shopu Slumberland nyní získáte 2 tyto matrace za cenu 1.