Oživte svou ložnici latexem. Vašemu spánku jednoznačně prospěje

Latex má většina lidí spojený s pneumatikami nebo ochrannými prostředky, což je škoda. Jedná se totiž o skvělý materiál pro výrobu matrací. Poznejte jeho výhody.

Latex je označení pro surový kaučuk, který se dělí na přírodní a syntetický. Přírodní se získává z kůry tropického stromu kaučukovníku brazilského, syntetický se vyrábí polymerací nebo kopolymerací nenasycených uhlovodíků.

A už dost s biologií a chemií. Nejdůležitější jsou stejně vlastnosti tohoto materiálu, kvůli kterým si ho výrobci matrací tolik oblíbili. Mezi hlavní výhody přírodního i umělého latexu patří:

  • tvarová stálost,
  • pružnost,
  • odolnost vůči poškození,
  • hygiena,
  • pohodlí.

Latex nechutná roztočům ani virům

Přeci jen se ještě na chvíli vrátíme k biologii. Vlastnosti přírodního latexu totiž úzce souvisí s jeho výhodami materiálu pro výrobu matrací. Latex je hořký a díky tomu odpuzuje všemožnou havěť, která by si na něm jinak jistě ráda pochutnala.

Platí to i pro roztoče, viry a bakterie a právě proto mají latexové matrace vynikající antialergenní vlastnosti. Jsou dokonce natolik skvělé, že se z latexu často vyrábí matrace pro miminka.

Kromě nepříjemné chuti totiž latex vyniká i odvzdušňovacími kanálky a pokud takovou matraci položíte na lamelový polohovací rošt, je efekt dokonalý. Nemusíte se bát ani toho, že byste se na latexové matraci nadměrně potili.

Oporu si zaslouží i krční páteř

Pro výrobu matrací se často používá kombinace přírodního a syntetického kaučuku nebo kombinace latexu s různými typy paměťových pěn. Docílí se tak maximálních výsledků při zachování pružnosti a zároveň tvarové stálosti.

Latexové matrace mají nejen výborné ortopedické vlastnosti, ale také dlouhou životnost. Přírodní latex ostatně slouží kaučukovníku k zacelení ran.

Z latexu ale nemusí být jen matrace - můžete si pořídit i anatomický polštář TOM.