Nosíte velikost XXL? Nevadí, i tak se můžete vyspat dorůžova

Pořádně se vyspat, ráno vstát odpočinutý, bez bolestí zad a s energií – to bývá často dlouho nenaplněným přáním osob s vyšší hmotností. Důvody špatného spánku mohou být různé - nevhodně zvolená matrace, nemoci související s obezitou nebo vleklé spánkové poruchy. S odstraněním nemocí vám sice nepomůžeme, ale poradíme, jak vybrat tu správnou matraci, abyste se na ní dobře vyspali i s pár kily navíc .

Zaměřte se na vyšší tuhost matrace

Výběr správné matrace je zásadním krokem. Vyšší hmotnost vyvolává i větší tlak na matraci, proto vybírejte spíše tvrdší matraci. Pokud zvolíte příliš měkkou, budete se do ní bořit, vaše páteř nebude dostatečně podepřena. Nízká tvrdost matrace stojí za ranními bolestmi zad a šíje.

Současně dbejte na maximální kvalitu materiálu. Sáhnete-li po levnějším, častým používáním se v nejvíce zatěžovaných oblastech beder a ramen zdeformuje, z ortopedického hlediska se matrace stane naprosto nevhodnou. V tomto případě udělá víc škody, než užitku.

Z naší nabídky:

Matrace pro vyšší zatížení mají znásobené výztuhy, jsou stabilnější a odolnější. To platí i o robustní pěnové matraci Maximus s extra nosností až 160 kg. Je vyrobena z vysoce kvalitní originální pěny Flexifoam, která je charakteristická vysokou houževnatostí, elastičností, tvarovou stálostí a prodyšností.

Dostatečnou stabilitu zajišťuje kokos latexová deska. Ložná plocha se 7zónovou masážní profilací prokrví vaše ztuhlé svaly a pokožku. Matrace Maximus poskytuje maximální komfort spánku a pohodlnou relaxaci.

Lamelový rošt je také důležitý

Při výběru nové matrace nezapomínejte na její vhodný podklad! Ideální volbou jsou XXL lamelové rošty, které snesou i vyšší zatížení. Opět dbejte na kvalitu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny – jednotlivé lamely by měly být zesíleny nebo zdvojeny, konstrukce roštu vyztužena a přizpůsobena většímu tlaku.

Lamelové rošty umožňují proudění vzduchu a odvod vlhkosti, což je u obézních osob, které trpí nadměrným pocením, velmi důležité. Navíc násobí ortopedické vlastnosti matrace, takže pomáhají relaxaci a zvyšují kvalitu spánku.

Z naší nabídky:

Pro matraci Maximus doporučujeme pevný lamelový rošt XXL. Je tvořen 28 lamelami z velmi kvalitního vrstveného dřeva. V bederní oblasti si můžete nastavit jeho tuhost tak, jak vám to bude vyhovovat.