Líná pěna: Materiál, na kterém se tak krásně lenoší

Vysvětlovat, že nevhodná matrace může způsobit nespavost i bolesti zad, a že na špatném polštáři zase trpí krční páteř, by bylo asi nošením dříví do lesa. Přesto se i dnes setkáváme s molitanovými hrůzami, na kterých jejich majitelé doslova trpí. Pokud máte i vy v ložnici nějaký ten historický kousek, zkuste se podívat na moderní matrace a polštáře z líné pěny.

Pravé pohodlí na míru vašemu tělu

Líná (neboli paměťová) pěna byla vyvinuta v NASA pro pohodlí a bezpečí posádky kosmických letů. Pro své jedinečné vlastnosti se ale brzy začala používat i ve zdravotnictví a pro výrobu matrací a dalších lůžkovin.

Líná pěna se totiž díky své speciální buněčné struktuře dokáže přizpůsobit jakémukoliv tlaku a změnit svůj tvar i tvrdost.

  • Matrace z líné pěny po ulehnutí reaguje na teplo těla a začne měknout v klíčových místech, jako jsou boky a ramena.
  • Po chvíli se plně přizpůsobí všem vašim křivkám, vaše páteř se díky tomu narovná do přirozené polohy a vy se můžete dokonale uvolnit.
  • Na stejném principu fungují anatomické polštáře z paměťové pěny. Ty zaplní prostor pod krkem tak, že krční páteř zůstane rovná.

Prospěte se ke zdraví

Zdravý a vydatný spánek je nejsnadnější cesta ke zdraví, je totiž účinnou prevencí mnoha nemocí. Spánek navíc reguluje stres, je nezbytný k psychické pohodě, ale pomáhá i hubnout. Ochuzovat se o spánek se zkrátka nevyplácí.

Ve spánku vaše tělo regeneruje, to znamená, že tělesné procesy se zpomalí a všechny svaly i orgány odpočívají. K tomu, abyste se ráno probudili skutečně odpočatí, by ale váš spánek neměl být ničím rušen. Neustálé převalování a hledání pohodlné polohy váš spánek ruší, fáze spánku totiž neprobíhají tak, jak by měly.

Na matraci z kvalitního materiálu, jako je paměťová pěna, večer usnete a probudíte se až ráno. Nepohodlí vás ze spánku rušit nebude.

V přirozené poloze, kterou vám líná pěna zajistí, totiž můžete uvolnit všechno svalstvo a vydržet tak až do rána. Zároveň budete předcházet bolestem zádových svalů a krční páteře.