Jakou matraci si nejlépe pořídit?

Pokud hledáte inspiraci pro zakoupení nové matrace, můžete využít tento přehled nejoblíbenějších matrací Tropico.

Kromě přehledu nejoblíbenějších matrací se můžete také podívat, jaké rozměry lidé nejčastěji kupují a v případě, že si nebudete jistí, může Vám s výběrem pomoci dr. Sleep nebo naše následující tipy.

Nejoblíbenější matrace Tropico

Nejoblíbenější partnerskou matrací je matrace Calipo, která je specifická kromě různé tuhosti ložných ploch především masážní 7-zónovou profilací. Druhou nejčastěji kupovanou matrací je luxusní a vysoce komfortní matrace Nicol, která se stala oblíbenou především díky své tvarové stálosti a dlouhé životnosti (10 – 20let). Velice oblíbenou je také velice komfortní BIO matrace Aroma Visco, a to především mezi ekologicky smýšlejícími zákazníky, protože je šetrná k životnímu prostředí.

Pokud chcete rodinnou matraci, pak by naši klienti určitě doporučili matraci nebo Maxi. Anatomicky tvarovaná matrace Maxi je pak vhodná pro páry, které mají rozdílné požadavky na tuhost lůžka, protože její ložné plochy jsou ve stupni tvrdosti SOFT i HARD.

Pokud máte doma teenagera a sháníte pro něj matraci, pak je dlouhodobě nejoblíbenější v této kategorii matrace Xena Trio. Tato matrace také nabízí rozdílné tuhosti ložných ploch a její jádro je tvořené z odolné studené HR pěny.

Jaké rozměry si klienti nejčastěji vybírají?

Nejčastěji si klienti vybírají matrace s rozměry 90x200 a 160x200. Oblíbenými jsou také rozměry 140x200 a 180x200. Jak tedy vybrat ten správný rozměr? Obecně platí, že matrace by měla být přibližně o 10 cm delší, než Vaše výška a šířka by měla být 80 – 90cm. Pokud máte postel atypických rozměrů, nabízí společnost Tropico samozřejmě možnost vyrobení matrace na míru.