Informace o dodávaných pěnách od společnosti Eurofoam

Námi používaná pěna Flexifoam® se vyrábí v závodě Eurofoam Burghardtsdorf. Tento závod není dle přiloženého prohlášení Eurofoam dotčen použitím toxickým TDI.

Možná se k Vám dostala informace o celoevropském problému dodavatelského řetězce v souvislosti s výrobou pěnových matrací, která se konkrétně týká výrobních problémů v chemické společnosti BASF.

BASF dodává specifickou chemickou látku nazývanou TDI, kterou používá celá řada výrobců pěn, kteří následně dodávají společnosti Hilding Anders a dalším firmám pěnu pro použití na výrobu matrací. Naši dodavatelé pěn nás informovali, že TDI, která jim byla dodána v období mezi 25. srpnem a 29. zářím obsahovala výrazně vyšší hladiny chemické látky nazvané DCB. Tato skutečnost měla za následek dodávky pěnových bloků s vyšší hladinou DCB.

Potvrzujeme, že výrobnímu závodu Hilding Anders Česká republika a.s, se sídlem v Roztokách u Jilemnice 2015, nebyly dotčené pěnové bloky dodány. Naši dodavatelé nám písemně potvrdili, že pro výrobu bloků, které byly dodány do tohoto závodu, nebyla použitá dotčená chemická látka TDI od společnosti BASF se zvýšenou úrovní DCB. Prodej a výroba pokračují jako obvykle.

Společnost Hilding Anders úzce spolupracuje se zástupci tohoto odvětví a regulačními orgány dotčených zemí na dalším prošetření této záležitosti a prioritně provádí bezpečnostní kontroly a posouzení všech bezpečnostních rizik.

Přikládáme čestná prohlášení:

Čestné prohlášení generálního ředitele Hilding Anders.

Čestné prohlášení Hilding Anders.

Děkujeme. Hilding Anders.