Blíží se čas horkých neprospaných nocí. Pomůžeme vám usnout!

Ještě pár dní a jsou tady prázdniny. S nimi horké letní noci se zdlouhavým usínáním a bez kvalitního spánku. Aby tomu letos tak nebylo, přinášíme vám pár rad, jak zdravě spát i při extrémně vysokých teplotách.

Jak na to?

Co tedy udělat, abyste se i v těchto parných dnech dobře vyspali?

  • Spěte v lehkém bavlněném pyžamu. Na dotek je hebké a dobře saje pot.
  • Polštář a přikrývky povlečte do bavlněného, krepového, damaškového nebo saténového povlečení. Mikrovlákno a flanel by vás zbytečně zahříval. Pokud se vám bude zdát přikrývka hodně teplá, sundejte z ní povlečení a spěte jenom pod ním.
  • Ložnici pořádně vyvětrejte až v noci, kdy se teplota venku trochu ochladí. Máte-li k dispozici klimatizaci, zchlaďte místnost těsně před spaním. Větráky vás sice pocitově zchladí, ale průvan, který vytváří, může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace.
  • V létě je velmi důležité dodržovat pitný režim, ale dvě hodiny před spánkem to s pitím už moc nepřehánějte. Zbytečně byste si zatížili ledviny a v noci by vás to nutilo vstávat kvůli toaletě.
  • Ani alkoholické nápoje nejsou příliš vhodné. Sklenka oroseného točeného piva nebo bílého vína vás sice příjemně ochladí a naladí, ale víc to nepřehánějte.
  • Přemýšlejte, co jíte, a to nejenom před spaním. Letní noci sice lákají k večernímu grilování, ovšem tentokrát vyzkoušejte něco lehčího než těžké hovězí nebo vepřové steaky – třeba ryby, cuketu, lilek, kukuřici, rajčata, ananas, apod. Organismus ochlazují ovesné vločky, fazole, špenát a ořechy.
  • Alespoň 4 hodiny před usnutím nekuřte.

Kvalitu spánku ovlivní i vaše matrace

Ale pozor! Než začne skutečně horké léto, pro jistotu zkontrolujte i vaši matraci. Jestli se vám na ní už teď špatně spí, za tropických nocí to bude ještě horší! Proto ji vyměňte, dokud není v obchodech velké vedro. S výběrem správného modelu vám pomůže chytrý konfigurátor Dr.Sleep. A nezapomeňte také na rošt, ten je při zvýšeném pocení obzvláště důležitý.