8 rad, jak se i v hotelu vyspíte dorůžova

Tvrdá matrace, neosobní prostředí, gumový polštář. To je jen zlomek problémů, které na vás číhají při spaní v hotelu. Ale žádný strach - máme pro vás 8 tipů, při jejichž dodržení usnete raz dva.

1. Přečtěte si recenze

Než si rezervujete hotel, najděte si na internetu hodnocení předchozích návštěvníků. Dozvíte se třeba, že je v pokojích hluk a tvrdé postele. Ušetříte si tak nepříjemné překvapení a můžete se rovnou rozhodnout pro jiné ubytování.

2. Zkontrolujte polohu pokoje

Dostanete-li pokoj v přízemí, vedle schodů nebo výtahu, máte téměř 100% jistotu, že vás bude budit hluk. Jestli máte se spánkem problém i doma, nechte si pokoj hned vyměnit.

3. Zeptejte se na polštář

Příliš tvrdý, měkký nebo třeba proleželý. S hotelovým polštářem je zkrátka téměř vždy nějaký problém. Lepší hotely proto svým hostům nabízí výběr z několika polštářů různé tvrdosti. Někde jsou rovnou v pokoji, jinde si můžete vybrat na recepci. Informujte se, jak je to právě ve vašem hotelu.

4. Vozte si s sebou malý polštářek

Ušetříte si tak problémy s krční páteří, pokud vám nebude vyhovovat hotelový polštář. Pokud jsou vaše potíže závažnější a cestujete autem, můžete si přivézt i svůj vlastní polštář.

5. Nezapomeňte špunty do uší

Hlučným sousedům nebo dětem běhajícím po chodbách zkrátka nezabráníte. V kufru byste proto měli mít vždy špunty do uší, které vás před nepříjemným hlukem ochrání.

6. Využijete i masku na oči

Pro masku na oči platí stejná pravidla jako pro špunty do uší. Nikdy totiž nevíte, kolik světla propustí hotelové závěsy nebo jak moc bude prosvítat škvírou pod dveřmi. Maska nic neváží a může vám zajistit nerušený spánek.

7. Vlastní povlečení je zárukou čistoty

Pro mnoho lidí trpící ekzémy či alergiemi je cestování s vlastním povlečením rutinou. Citlivá kůže totiž často reaguje na neobvyklý prací prášek a místo osvěžujícího spánku tak na cestovatele čeká noc plná nepříjemného svědění.

8. Vsaďte na známou vůni

Hotelové pokoje jsou často neosobní a rozhodně to v nich nevoní jako doma. Abyste si domácí atmosféru trochu vyvolali, přivezte si s sebou svou oblíbenou vůni a v pokoji ji rozprašte. Můžete trochu stříknout i na polštář - uklidní vás to a bude se vám lépe usínat.

Když počítání oveček nezabírá

Všechny rady jste dodrželi a stejně nemůžete usnout? “Pokud se převalujete a nemůžete usnout déle než 15 minut, vstaňte z postele, projděte se nebo zlehka cvičte. Můžete si i číst, ale měli byste mít rozsvícenou jen malou lampičku.” Ověřená rada pochází z knihy Sleep For Success americké výzkumnice Rebeccy Robbins, která se přímo zabývá problematikou spánku v hotelových pokojích.