3.DÍL: Bydlení podle znamení zvěrokruhu- beran, lev, střelec

Třetí díl miniseriálu o znameních zvěrokruhu a jejich způsobu bydlení věnujeme ohnivým znamením. Jak by si měl beran, lev a střelec zařídit interiér, aby žil spokojeně a harmonicky?

Beran (21.3.-20.4.)

Temperamentní a náladový beran dává přednost výraznějším barvám. V největší oblibě má především energickou červenou, od světlých odstínů až po temně rudé. Beranova náladovost se projevuje i v bytě, a protože potřebuje mít občas pocit změny, je schopný doma přestavět všechen nábytek během jednoho dne. Nábytek volí spíše s výraznějším designem, ostrými a hranatými prvky.

Beran je velkým milovníkem světla. Když nemá v bytě velká prostorná okna, musí mít řadu jiných zdrojů světla. Není proto divu, že u něj najdete skoro v každé místnosti lampičky, svíčky nebo krb. Důležitá součást bytu je odpočívací koutek, ve kterém rád relaxuje nebo se věnuje svým zálibám.

Pro berana je velkým nepřítelem severní strana. Snad nejhorší volbou je umístění ložnice s okny na sever. Jedinci v tomto znamení se mohou cítit více unavení a trpět potížemi, nejčastěji bolestmi hlavy. Jestliže spí na kvalitní matraci a nemají racionální vysvětlení pro své zdravotní problémy, pak věřte, že na severní stranu by měli místo ložnice umístit spíše sociální zařízení.

Lev (23.7.-22.8.)

Lev se potřebuje cítit jako král i ve svém bytě. Nábytek musí být kvalitní, pohodlný, jednoduchý a měl by vzbuzovat dojem přepychu. Preferuje bílé stěny v kombinaci s teplými barvami, především zelenou a purpurovou. Útočiště nachází spíše v obývacím pokoji, kde rád lenoší s velkou a hřejivou dekou na luxusní sedačce. Více než knížce dává přednost televizním seriálům a filmům.

Za svůj trůn považuje jednoznačně obrovskou a bytelnou postel. Nedává si záležet pouze na výběru postele, ale taky na všem ostatním, co s ní souvisí. Lev totiž moc dobře ví, že teprve s pořádným roštem, matrací a ložním textilem, se v posteli bude cítit jako opravdový král. Dobrou volbou pro něj je saténové a kašmírové povlečení.

Střelec (23.11.-21.12)

Střelec je neposedný a veselý jedinec, přesto pro svůj domov volí převážně chladnější odstíny, při kterých se dokáže uvolnit a usnout. Teplejší barvy na něj totiž působí neklidně a nestabilně, především oranžová a žlutá barva.

Střelec je velmi společenský tvor. Nesmí prto chybět prostorná společenská místnost, kde své hosty usadí a pohostí. Bytové doplňky jsou většinou suvenýry, které si přivezl z dovolených a výletů. Měl by je mít ovšem v rozumném množství, protože hlavně na ně sedá prach a střelec velmi nerad uklízí.

Miluje obrovské prostory a vysoké stropy. Nábytek si vybírá tak, aby mu v místnosti zůstal dostatečně volný prostor. Je tedy možné, že narazíte na střelce s masivní postelí, ale i na střelce, který se bez problému vyspí na komfortní matraci, umístěné jen tak na zemi. Celkově nemá problém usnout kdykoliv a kdekoliv.