2.DÍL: Bydlení podle znamení zvěrokruhu- vodnář, blíženci, váhy

V prvním díle miniseriálu o vlivu znamení zvěrokruhu na pohodlné bydlení jsme se věnovali vodním znamením. Tentorkát se podíváme na zoubek vodnářům, blížencům a váhám. Jak by si měli tito lidé zařídit interiér, aby byl v harmonii s vesmírem a jejich psychickou pohodou?

Vodnář (21.1.-20.2.)

Pro vodnáře je důležitý pořádek. Proto se nedivte, když se například hodinu po skončení rodinné oslavy vrátíte a bude mít byt jako ze škatulky. Neuklízí ani tak z radosti, jako spíše z pocitu nutnosti.

Vodnář miluje svou rodinu a přátele, je skvělým společníkem a proto je pro něj nejdůležitějším kusem nábytku stůl a židle, kde se všichni sejdou pospolu. Preferuje přírodní materiály, ale nemá vyloženě vyhraněný styl. Svůj domov si zařizuje v různých stylových a barevných kombinací, přednost dává spíše volnému prostoru než tak zvaným lapačům prachu.

Vodnář by měl spát u zdi. Spánek u okna nebo pod oknem ho může znervózňovat a narušovat ho. Jsou to také znamení, která dost často trpí bolestmi zad, proto by si měl dávat pozor i na výběr své matrace, která by měla umět zajistit klidný a zdravý spánek.

Blíženci (22.5.-21.6.)

Blíženec kolem sebe potřebuje veškeré možné zdroje informovanosti. V jeho bytě proto rozhodně najdete všelijaké prostředníky komunikace. Od televize, rádia, mobilu, počítač přes bohatě vybavenou knihovnu, časopisy, noviny, ale i společenské hry.

Blíženec mívá také často sklony k depresivní náladě. Z toho důvodu by si měl byt vymalovat ve veselých a hřejivých barvách, nebo zvolit uklidňující doplňky, jako například pohodlné polštáře, pozitivní obrazy a tak podobně.

Pro blížence je nejdůležitějším zdrojem energie a pohody světlo a čerstvý vzduch. Čím větší okna, tím lépe! A pokud má ve své ložnici závěsy, tak většinou pouze pro dekoraci místnosti, nikoliv z účelových důvodů. Měli by si zvolit co nejprodyšnější matraci, která jim dopřeje pocit pohodlí a volnosti.

Váhy (23.9.-23.10.)

Pro váhu je nejdůležitější místností obývací pokoj, kde tráví většinu svého volného času. Více než na pohodlí postele se soustředí na pohodlí, které mu poskytne prostorná, nejlépe rozkládací, pohovka.

Celkové estetické uspořádání věcí v bytě je pro ně důležité, ovšem důležitější je pocit pohodlí, který jim kus nábytku nabídne. Všimněte si tak dost často vysokých, huňatých koberečků, "plyšových" županů, kvalitních ručníků, robustních matrací, měkkých křesel a dalších vychytávek.

Váhy milují tajemno a záhady. Volí intimnější osvětlení nebo svíčky, při kterých ideálně řeší hlavolamy nebo čtou detektivky.