Výhody našich matrací

Při poloze na zádech má být páteř ve svém přirozeném (fyziologickém) tvaru, který je u každého člověka odlišný.

poloha na zádech

Při poloze na boku má být páteř v rovině a ramenní i kyčelní klouby mají mít možnost měkkého pružného zaboření do lehací plochy.

Testování přístrojem ERGOCHECK

Všechny matrace do postele Slumberland jsou při výrobě prototypů testovány přístrojem ERGOCHECK®. Tento přístroj je tenkou podložkou s citlivými snímači, připojenou k počítači, jenž dokáže vyhodnotit zatížení jednotlivých partií lidského těla a protitlak pěn či pružinového systému u testovaných matrací. V praxi to znamená, že na prototyp nově vyvíjené matrace Slumberland necháme ulehnout několik jedinců různé váhy, výšky, proporce těla a sledujeme průběh měření. Měřit dokážeme všechny matrace do postele Slumberland: pěnové matrace, matrace ze studné pěny, pružinové matrace, latexové matrace, zdravotní matrace a také gelové matrace. Na základě výsledků prostorového 3D grafu upravujeme tuhost matrace, složení pěn jádra, rozložení a provedení anatomických zón matrace a také provedení potahu tak, aby daná matrace Slumberland vyhověla cílové skupině, pro kterou je konstruována. Jak systém měření matrací ErgoCheck funguje, si můžete vyzkoušet ve vybraných prodejnách i Vy. Akce Zdravé spaní probíhají po celý rok. Místa konání a termíny akcí naleznete ZDE. Vyberte si matraci přesně pro Vás. 


Výška, hmotnost a rozložení hmotnosti v těle jsou naprosto individuální, proto je třeba, aby lehací plocha byla také individuálně přizpůsobivá uživateli. Jedná se nejen o nastavování tuhosti lehací plochy, ale i o vyhovující bodovou pružnost matrace. Pružnost musí být jen taková, aby spáče neobtěžovala trampolínovým efektem, ale zároveň mu musí umožnit v průběhu spánku bezproblémově měnit a zaujímat různé polohy těla.
Další matrace pro dobrý spánek naleznete v sortimentu značky Tropico matrace do postele, luxusní matrace Curem, gelové matrace Geltech.

VÝVOJ MATRACÍ SLUMBERLAND

Ergonomické vlastnosti matrací Slumberland

Matrace Slumberland jsou výsledkem dlouhého vývoje od myšlenky, přes počítačový model až po vlastní konstrukci a testování prototypu. K dosažení nejlepších možných vlastností matrace přispívá systém ErgoCheck, což je citlivá měřící podložka, s jejíž pomocí jsou testovány všechny prototypy nových matrací. Vždy se zkouší různé typy postav a váhové kategorie. Výstup měření je vyhodnocován počítačovým programem za přítomnosti zkušeného technologa a konstruktéra. Kvality a vlastnosti matrací Slumberland si můžete sami vyzkoušet prostřednictvím měřícího zařízení ErgoCheck na vybraných prodejnách i Vy.

Mechanické testování matrací Slumberland

Každý typ matrace Slumberland je před uvedením na trh podroben zátěžovým testům, které věrně simulují dobu užívání. Zátěžový test je prováděn na testovací stolici, kde je matrace vystavena zatížení pomocí válce. Ten se v počtu cca 80.000, 100.000 nebo 150.000 cyklů pohybuje po celé ložné ploše matrace a simuluje tak 5-letý, 6-letý nebo 7-letý provoz běžného používaní matrace. Tímto testováním je zaručena vysoká kvalita matrací a spokojenost jejich uživatelů.

Klinické testování matrací Slumberland

Zárukou vysoké kvality, maximálních ortopedických a také antialergických vlastností matrací Slumberland je jejich klinické testování. 

 

Dr.Sleep®

Matrace Slumberland jsou součástí programu Dr.Sleep® pro výběr nejvhodnější matrace.

Dr.Sleep a Dr.Spánek, skvělý tým pro dobrý spánek a výběr matrace na 100% naleznete u prodejců Slumberland. Poznáte je podle samolepky Dr.Sleep®. Na prodejně najdete snadno použitelný dotykový počítač, který Vám během chvilky pomůže při výběru matrace. Seznam prodejců a poradnu odborníka naleznete zde. Rádce pro výběr matrace si můžete nezávazně vyzkoušet také on-line na webových stránkách www.drsleep.cz. Zde také zjistíte, kdy budou Dr.Sleep a Dr.Spánek se svojí spánkovou ambulancí ve Vašem městě.

 

Slovníček Slumberland pojmů

Partnerská matrace

Co je to „partnerská matrace“? Partnerská matrace má každou stranu jinak tuhou (případně i jinou anatomickou konstrukci, aby vyhověla mužům i ženám). Má stranu SOFT (měkčí) a HARD (tužší). Otočením matrace si tedy zvolíte tuhost nebo profilaci lůžka. Celková výška ležení přitom zůstává stejná a je tak vhodná do „manželské postele“, tedy pro partnery. Odtud její název (lidé se však často mylně domnívají, že partnerská matrace je „ta velká“). Kombinováním různých matrací lze stejné výšky pro ni a pro něho docílit jen těžko. U partnerské matrace tento problém odpadá. Navíc je zde minimální riziko, že zvolíte špatnou tuhost. Matrace může mít téměř jakýkoli rozměr. 


Paměťová pěna

Paměťová pěna je známá také jako líná pěna, visco pěna, termoaktivní pěna nebo kosmická pěna. Optimalizuje svůj tvar podle teploty a tlaku vašeho těla. Přizpůsobí se spánku na boku i na břiše. Nenarušuje krevní oběh. V kombinaci s masážní profilací má skvělé ortopedické vlastnosti.


Studená pěna

Nebojte, nechladí. Je pouze vyráběna tzv. studeným procesem. Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Má obdobné vlastnosti jako pěna Flexifoam®. 


Flexifoam®

Pěna Flexifoam® je vyráběna na tzv. vakuové pěnící lince, která je garancí stále kvality, homogenity a objemu všech šarží pěn. Naproti tomu výsledek pěnění „obyčejné“ atmosférické pěnící linky je závislý na správných atmosférických podmínkách. Vakuové pěnění tedy znamená nejvyšší možnou jakost při zachování stejných vlastností pěn u všech výrobních dávek.


XDURA

Nejdokonalejší pěna všech dob. Pěna XDURA překonává v pružnosti, termoregulaci, vzdušnosti a mechanické výdrži všechny dosud používané pěny, spojuje jejich nejlepší vlastnosti. Představuje dokonale pružné pohodlí a podporu těla bez pocení a přehřívání a nabízí extra vysoký objem pro mechanickou „nezničitelnost“.


3D Rainbow

3D Rainbow Technology v sobě spojuje skvělou bodovou elasticitu, vysokou průchodnost vzduchu a masážní efekt. Těchto vlastností je dosaženo speciální technologií skladby pěn různých typů, hustot (každá se odlišuje i barvou) ve 3 osách = 3D, z toho vznikl i název Rainbow = DUHA.


Snímatelný potah

Vybírejte ty matrace, které mají snímatelné a pratelné potahy. Ty nejkvalitnější matrace mají potah vyroben ze 2 samostatných částí, takže můžete matraci používat, i když půlku potahu máte zrovna v pračce. Praní v domácích podmínkách je snadné – polovina potahu se snadno vejde do pračky.


Taškové pružiny

Každá pružina je uložena samostatně a reaguje tak zvlášť. Jsou členěny do anatomických zón. Matrace s taškovou pružinou mají skvělé ortopedické vlastnosti a jsou navíc prodyšné. Na ložné ploše mohou mít pěny s masážním profilem. Nehodí se však na polohovatelné rošty.


3D větrací mřížka POTAHU matrace

Speciální mřížka v lemu, všitá po celém obvodu potahu matrace. Vynikájící podpora provzdušnění jádra matrace. 


AirForce

Unikátní konstrukce jádra matrace s nejvyšší dosažitelnou vzdušností. Jednotlivé části jádra pěnové či pružinové matrace jsou vyrobeny za použití nejmodernější strojní zónové profilace tak, aby vodorovné příčné i podélné vzdušníky byly propojeny s vertikálními otvory v ložné ploše matrace. Dochází tak k vynikající cirkulaci vzduchu - efekt pumpy - přirozené pohyby těla v průběhu spánku stlačují jednotlivé zóny matrace, čímž dochází k nasávání a vytlačování vzduchu). Ventilační efekt může být dále podpořen speciální 3D větrací mřížkou v potahu matrace. Skvělé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrace s technologií provzdušnění AirForce pro svůj vysoký komfort spánku vyhoví i jedincům, kteří požadují komfortní a vzdušnou matraci, avšak neakceptují konvenční systém s pružinami z kovového drátu. Díky systému AirForce jsou pěnové matrace co do vzdušnosti srovnatelné s matracemi pružinovými.