Test matrací

Aby bylo dosaženo vysoké kvality matrací, je zapotřebí důsledný testovací proces. Je samozřejmé, že jsou kontrolovány veškeré použité materiály.

Důležitější však je vyhodnocení kvality ortopedických vlastností matrací. Tato kvalita je hodnocena v zátěžovém testu a v rámci kontroly přístrojem ErgoCheck.

Jak funguje zátěžový test

Zátěžový test zjišťuje především míru proležení matrace, její změkčení a deformaci v různých směrech. Tyto testy jsou na matracích prováděny již ve fázi prototypu, takže již před samotnou výrobou jsou odhaleny všechny nedostatky a předem odstraněny. Tento test matrací probíhá tak, že je matrace namáhána 40 – 100 tisíci mechanickými cykly. To simuluje období běžného používání matrace, tedy dobu od dvou do šesti let. Podle tohoto období je k jednotlivým matracím také poskytována záruka. Například velice oblíbená matrace Calipo Maxi má záruku 5 let a byla testována 80 tisíci mechanickými cykly.

Jak funguje kontrola přístrojem ErgoCheck

Test matrací zahrnuje také kontrolu měřícím přístrojem ErgoCheck tak, aby bylo dosaženo nejvyššího možného komfortu. Tento přístroj je tvořen citlivou měřící podložkou, pomocí které je matrace testována pro používání osobami různých váhových kategorií a typů postav. Výsledky měření jsou vyhodnocovány počítačovým programem technologem a konstruktérem. Následně přechází do rukou lékařů a rehabilitačních pracovníků. Ti především kontrolují to, zda test matrací proběhl s tím, že výsledkem bude zdravý a klidný spánek.